trtrtr

Kauçuk Zemin Kaplama

13.11.2016
4.840
Kauçuk Zemin Kaplama

Kauçuk zemin kaplama estetik görünümleri ve darbe sönümleyici esnek oldukları için tercih edilmektedir. Bu sebeplerden dolayı özellikle oyun parklarında tercih edilir. Çünkü koruyucu özellikleri bulunmaktadır. Açık ve kapalı spor salonlarında da tercih edilir. Kısacası düşme ve yaralanma olasılığının yüksek olduğu yerlerde tercih edilmektedir. Çünkü oldukça güvenlidir. Kum üzerine yapılan oyun alanları ile kıyaslayacak olursak daha temiz ve hijyenik olduğunu söyleyebiliriz. Temizliği de oldukça kolaydır. Yalnızca su ile kolaylıkla temizliği yapılabilmektedir. Demonte özelliği olduğu için tamir ve bakımı da çok kolaydır. Son zamanlarda yürüyüş alanlarında da tercih edilmektedir. Çünkü yürürken yorulmadan konforlu bir şekilde yürümenizi sağlamaktadır.

Kauçuk zemin kaplama avantajları saymakla bitmez. Özellikle düşmelere karşı koruma sağlamaktadır. Oyun parklarında düşme olduğu zaman yaralanma riskini de en aza indirmektedir. Kauçuk zemin kaplamalar uzun ömürlüdür ve temizliği de oldukça kolaydır. Sert hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Soğuk ve sıcaktan kolay kolay etkilenmezler. Kauçuk zemin kaplamalar son derece esnektir. Bu sayede yürüyüş parkuru gibi yerlerde konforu ve sağladığı kolaylık sebebi ile tercih edilmektedir. Kauçuk zemin malzemeler doğa dostu olarak da bilinmektedir. Çünkü geri dönüşüm yapılabilmektedir. Dranaj özelliği sayesinde su birikintisi yapmaz. Ayrıca kaymaz özelliği de bulunmaktadır.

Kauçuk zemin kaplama sağlıklı ve güvenilirdir. Bu sebeple bunların ön planda olduğu her mekanda rahatlıkla kullanılabilmektedir.