trtrtr

Zemin Boyası

10.04.2022
12.206
Zemin Boyası

Zemin boyası; bir binanın güzelleştirilmesi, kullanışlılığı, farklılık kazanması adına özellik katan zemin döşemesi olarak tanımlanabilir. Zemin; bina, yapı için en çok dokunuş yapılan malzemelerden biridir. Zemin katmanlar ve parçalardan oluştuğundan tam bir sistem gerekliliği vardır. Bu görünümü kazanmak için de ön hazırlık büyük önem taşır. Zemin boyası uygulaması astar, ara katman, son katman şeklinde üç aşama halinde  gerçekleşir. Eksik uygulama yapılması halinde sonuçlar da olumsuz etkilenir.

Zemin döşeme çözümlemeleri arasında olan zemin boyası; endüstriyel ya da dekoratif zemin sistemlerinde büyük gereksinimleri karşılayacak ölçüdedir. Zemin boyası ; duvar boyaları gibi hızlı bir uygulama sınıfında olup; hem estetiklik hem de sağlamlık katmasını sağlar. Her türlü kapalı ya da açık mekanlarda zeminleri koruma özelliği vardır. Kullanışlıdır. Görünümü güzeldir. Diğer zemin kaplamaları ile kıyaslandığında  çok daha hızlı sunum sağlayan ve maliyet açısından düşük bir işlemdir.

 

⦁         Zemin boyaları diğer zemin yapı malzemelerine göre çok daha düşük maliyetlidir.

⦁         Zemin boyalarının uygulama hazırlıkları çok daha kısadır.

⦁         Zemin boyaları tüm alan ve yüzeylere kolayca uygulanabilen malzemedir.

⦁         Zemin boyası uygulamasında diğer uygulamalarda olduğu gibi ek malzeme ve yapıştırıcı kullanılmaz.

⦁         Zemin boyaları yüzeylerde ağırlık oluşturmaz.

⦁         Zemin boyaları yüksek ağırlıklara karşı dayanıklı bir malzemesi vardır.

⦁         İnsan ya da araç trafiğine uygundur.

Zemin Boyası Uygulaması Nasıl Yapılır? 

Zemin boyası uygulaması kolaydır ancak önemli olan nokta zeminin durumudur. Zeminin boya için hazırlanması sağlanmalıdır. Zeminde nem, toz, yağ, kir gibi kalıntılar söz konusu dahi olmamalıdır. Bu gibi durumlar varsa zeminin zımparalanması gereklidir. Çatlaklar giderilmeli, yüzey pürüzsüz olmalıdır. Önceden hazırlanmayan zemin zaman içerisinde zemin boyasından ayrılarak, kopmalara ve kabarmalara neden olur. Bu kapsamda genel anlamda temizliği yapılmamış ve nemli yüzeylere yapılan zemin boyaları sonucu da aynı şekildedir.

Zemin boyası çeşitleri kullanım alanlarına göre ayrılır. Sadece önemli olan ilgili zemin kaplamasının ön hazırlığının yapılmış olması gerekir. Mesela bir havuz zemin boyaması tercih ediliyorsa, boyanmadan önce zeminin analizinin yapılması gereklidir. Özellikle nem kontrol alınması gereken bir durumdur. Çatlak onarımları yapılmış olması gerekir. Sızdırmazlık ve zemin analizi tamamlandıktan sonra zemin boyama işlemine geçilir. Zemin boyalamalarında tüm katlar uygulandıktan sonra ve zeminin kusursuz , pürüzsüz görünümü sağlandıktan sonra sonraki aşamalara geçilmelidir. Yüzeyde olan dalgalanmalar ya da bozukluklar öncesinde incelemeye alınmalıdır.

Zemin Boyası Çeşitleri 

Zemin boyaları ihtiyaca göre çeşitlidir.Bunlardan en çok tercih edilenler epoksi zemin boyası akrilik zemin boyası ve beton zemin boyasıdır.

⦁         Akrilik zemin boyası

Tam anlamıyla kusursuz bir görünüm sunar. Kalınlığı 2 ya da 3 mm arasında olur. Kullanım amacına göre hem açık hem de kapalı yerlerde kolaylıkla uygulanabilir. Akrilik zemin boyası ile kayma unsuru olmaz, aşınmaz, zarar görmez. Zemin boyaları içerisinde uygun fiyata da sahiptir. Uygulaması son derece basittir. Akrilik zemin boyası en çok kapalı yerlerde tercih edilir ki; bunların başında spor kortları, çok amaçlı spor salonları gelir.

⦁         Epoksi zemin boyası

Dikkat edilmesi gereken nokta yüzeyin pürüzsüz ve temiz olmasıdır. Kirden, tozdan arınmış olmalıdır. Boyadan önce astar uygulaması gereklidir. Daha sonrasında epoksi zemin boyası ara kat uygulaması ve sonrasında isteğe bağlı olarak düz yada desenli bir boyama ile bitirilir.

⦁         Beton zemin Boyası

Beton zemin boyası da uygulanacak alana göre çok çeşitliliğe sahiptir. Ağır yüklere karşı dayanıklıdır, kimyasallara karşı da dayanıklılık gösterir. Yalıtımı sağlar, betona yapışmasında sorunlar yaşanmaz. Beton zemin boyası fiyatları kullanılacak malzemelere göre değişkenlik gösterir.

Zemin boyama ; zeminlerde çok daha estetik bir görünüm kazandırdığı ndan çeşitli amaç ve sebeplerle kullanım alanları artmaktadır. Zemin boyalarının kullanımının sağladığı yararlar kullanım ürünlerinde çok daha çeşitlilik oluşumuna da katkı sağlamıştır. Zemin boyaları arasında özellikli epoksi zemin boyaları bir tür kimyasal anlamda reçine olarak tanımlanmaktadır. Bu farklılık hem desen hem renk açısından çeşitlilik ve beraberinde kullanım alanları da sağlamaktadır.

Zemin Boyası Kullanım Alanları 

Zemin boyası kullanım alanları; çeşitli zeminler çerçevesinde rahatlıkla uygulanabilir. Özellikle endüstriyel  alanlar önceliklidir. Depolar, otoparklar, üretim tesisleri zeminleri için de uygundur. Özellikle estetik türlerinin geliştirilmesi ile birlikte evlerde ve ofislerde de kullanım oranı artmıştır. Fabrika zeminlerinde, konutlarda, işyerlerinde, AVM lerde, açık ve kapalı otoparklarda, spor alanlarında, depolarda; kısaca yaya ya da araç trafiğine maruz kalan her alanda rahatlıkla tercih edilebilir. Zemin boyası kullanım alanları açısından çok çeşitlidir. Alanlar böylelikle korunur,renklenir. Görüntü estetikliğinde de büyük katkısından dolayı evlerde banyolarda şık bir kullanım sağlar. Hizmet sektöründe; hastanelerde, kamu kurumlarında da zemin boyaları tercih edilir.

Zemin  boyası uygulamadan önce mutlaka zeminin kontrollerden geçmiş olması olması gerekendir. Bu da kuru, temiz, nem olmaması hali demektir. Zeminin temizliği yapılmalıdır. Tozlardan arındırılmalıdır. Yapılacak temizlikte sulu temizlik tercih edilmemelidir. Kurumaması halinde nem oluşumu uygulamada sorun teşkil eder. Ve yine temizliğinde kimyasallar kullanılmamalıdır.

Zemin boyaları uygulamasına başlamadan önce yüzeyin hazırlığı önemlidir. Yüzey temiz ve kuru olmak zorundadır. Yağlı, kirli, nemli yüzeylerde yapışma engellenir. Ve yine zeminde bozukluklar varsa bunlar da onarılmalıdır. Aksi takdirde pürüzler meydana gelir. Ön hazırlık sonrasında zemin boyası çok iyi karıştırılıp  alana fırça, rulo ya da sprey makineleri ile 2 kat şeklinde uygulanır.

Zemin Boyalarının Avantajları Nelerdir? 

Zemin boyaları her geçen gün de çok daha fazla oranda tercih edilmeye başlanmıştır. Bu da sağladığı avantajlar zinciri ile gün geçtikçe artan bir ivme şeklindedir. Özellikle epoksi zemin boyası diğer klasik olan zemin kaplama yöntemleri ile kıyaslandığında çok daha fark yaratır. Bu farkların başında sürekli bir dayanıklılık özelliği gelir. Çünkü kullanım alanlarında direnç kazanımı sağlanır. Ki özellikle depolar ya da üretim tesislerinde tercihin nedenidir.

Zemin boyaları her türlü zemine uyum sağlayabilen, hızlı kuruma özelliği olan, fiziksel açıdan dayanıklı bir malzemedir. Kendi içinde de özellikleri açısından ihtiyaca göre çeşitliliklere sahiptir. Genel açıdan zemin boya tercihi ile de birçok avantaja sahip olunur.

⦁         Sürekli dayanıklılık

Zemin boyaları ile kullanılacak alana göre dayanıklılık özelliğinden deyim yerindeyse doludizgin yararlanılır. Özellikle depolar, üretim tesisleri gibi alanlar ağır işler açısından aktif olduğundan zemin boyası kullanımı da bu nedenle tercih sebebidir.Güneşe karşı da dirençlidir. Donma etkisine karşı da dayanıklılık özelliği vardır. Doğru kullanım sayesinde de %100 su yalıtımı sağlanır.

⦁         Kolay Temizlik

Zemin boyaları kullanımı artık evlerde, ofislerde ve neredeyse tüm sektörlerde tercih edilmektedir. Bu da kir tutmama özelliği olması ve beraberinde kolay temizlenmesinden ileri gelir. Özellikle alanların geniş olduğu yerlerde temizlik çok daha kolay hale gelir.

⦁         Uzun ömürlü kullanım

Zemin boyalarında kaliteli seçim yapıldığı takdirde uzun ömürlülük özelliği vardır. Özellikle de aşınma riski gibi bir durumla karşı karşıya olmayan ev ya da ofislerde uzun yıllar kullanım hakimdir. Yüksek derecede bir yapışma gücüne sahip olduğundan kopmalar, çatlaklar, uygulandıkları alandan kalkma gibi problemler yaşanmaz. Uygulanan alanda kayma problemleri yaşanmaz.

⦁         Uygun Maliyet

Zemin boyası uygulaması aynı zamanda düşük maliyeti ile de avantaj sağlar. Sık bir değişime ya da bakıma ihtiyaç gerektirmeyen bir uygulama olduğundan tercihlerde ön plandadır.

Zemin boyaları kullanımı özellikle dekorasyon amaçlı olduğunda renklerin önemi ve vurgulayıcı özelliği artı önem taşır. Çünkü amaç tam anlamıyla etkileyici bir estetik görüntü kazanmaktır. Estetiklikten yana emin olunan zemin boyaları aynı zamanda dayanıklı malzemelerde olduğundan doğru uygulandığında kullanımı da son derece keyifli hale gelir.

Zemin boyası dekorasyon amaçlı kullanıldığında estetik etkisinin yüksek olması nedeni ile doğru bir seçim yapılması önem taşır. Mesela bir otelde kullanıldığında zemin boyasının rengi ve alandaki mobilyaların birbiri ile uyumu etki kaynağıdır. Bu nedenle zemin boyaları bu tür yerlerde özellikle açık renklerde seçilmesi çok daha iyi bir görünüm kazandırır. Diğer taraftan amaç dikkat çekmek olduğunda ise canlı renk seçimi de artı bir fark yaratacaktır. Bu noktada doğru renk zemin boyası seçimi ancak konusunda uzman profesyonel kişiler ile çalışıldığında mümkündür.

Zemin Boyası Fiyatları 

Zemin boyası fiyatları, ilgili malzemenin kalitesine göre değişir. Özellikle bu değişimde yerli ve ithal ürünler şeklinde baz alınma vardır. Bu da çok farklı fiyat skalası oluşumu demektir. Beraberinde zeminin durumu ve uygulanacak kaplamanın kalınlığı da fiyat oluşumunda önemli kriterdir.

Zemin boyası avantajlarını ve kullanım verimini tam anlamıyla yaşayabilmek için uygulamasında dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bunların başında uygulanacak zeminin temizliği ve pürüzsüz olması gelir. Temizliği yapılmamış ve pürüzsüz olmayan zeminlerde ; uygulama sonrasında estetik açıdan sorunlar yaşanabilir. Zemin boyası işlemleri mutlaka konusunda uzman kişilerce uygulanmalıdır. İşinin uzmanı olmayan yapacağı zemin boyama işlemlerinde işlem sırasında ve sonrasında hataların yaşanması olasıdır. Ve yine zemin boyaları tercihinde kullanılacak alana göre seçimler yapılmalıdır. Bir ev ile ağır yük altında kalacak olan bir üretim tesisi için aynı zemin boyasının kullanamayacağı gerçeği ortada olduğundan doğru seçim gereklidir. Detaylara dikkat edildiği takdirde zemin boyası alanınıza; estetiklik, uzun yıllar kullanım kolaylığı gibi faydalarla geri dönüşüm yapar.

Zemin Boyası İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Zeminin incelenmesi uygulama öncesinde yapılması gerekendir. Yapılacak bu keşifle zeminde bulunan tüm sorunlar, çatlaklar giderilmelidir. Zemin boyası uygulamasından önce temizlik aşaması da önemlidir. Bütün bunların kapsamında renk seçimi de bu inceleme dahilinde karar verilmesi gereken bir konudur. Uygulama başından sonuna kadar profesyonellik gerektiren bir işlem olup ; doğru atılan her adım doğru bir zemin boyama ile tanışmak demektir.

Zemin boyası eğer estetik amaçlı bir görünüm için değerlendirilmek isteniyorsa, ilgili yerin her açıdan düzenlenme aşamasından geçmesi gerekir. Uygulama doğrudan beton zemine uygulandığından istenildiği gibi de dekore etme şansı vardır. Yani diğer bir deyişle uygulama özelleştirilebilir. Canlı ya da etkileyici bir görünüm istenebilir ya da çok daha açık tonlar kullanılarak farklı bir imaj yaratmak istenebilir. Bu durum tamamen tercih edilen yere dair etkileme yoludur.

Zemin boyaları istenilen renklerde ve desenlerde uygulanabilir. Zemin boyama uygulamalarında önemli olan uygun çeşidi bulabilmek ve doğru şekilde uygulayabilmektir. Zira her zeminin farklı ihtiyaçları ya da özellikleri vardır. Bu da doğru seçimin ne kadar önem taşıdığının göstergesidir. Zemin boyama uygulaması adım adım ilerlenilen ve belirlenen bir süreçtir. Belirlenen her adım uygulanacak alanla birebir inceleme sonrası verilen kararlar doğrultusundadır.

Zemin Boyama Neden Tercih Edilir?

⦁         Zemin boyama öncelikli olarak her zemine rahatlıkla uygulanabilmektedir.

⦁         Her zeminin ihtiyacını karşılayabilir.

⦁         Doğru zeminle bütünleştiğinde estetiklik ve uzun ömürlülük sağlar.

⦁         Doğru ve profesyonel uygulama ile Zemin boyama işlemi ekonomiktir.

⦁         Renk ve çeşit skalası ile dekorasyon anlamında olanak sağlar.

Her zemin için veya dekorasyon için ihtiyaçlar zinciri farklı farklıdır. Bu farklılıkların belirlenmesi ve yapılacak uygulamanın da doğru ve titizlikle yapılması önemli olan ilk adımdır. Sonrasında seçilecek olan boyanın kaliteli ve dayanıklı olması gerekliliği kriteri gelir. Zemin boyama uygulaması konusunda uzman firma ve profesyonel olan personellerle doğru ilerler. Detaylı ve planlı olan her iş doğru hareket etmek  ve doğru sonuç almak demektir.

Zemin boyama işlemleri, diğer uygulamalarla kıyaslama yapıldığında birçok avantajı ile ayrı bir kategoridedir. Zemin boyama fiyatları aynı zamanda diğer uygulamalara göre çok daha uygundur. Dayanıklılık açısından da ihtiyacı dört dörtlük karşılayacak özelliktedir.

Zemin Boyası Hakkında Soru/Cevaplar 

1) Zemin Boyaları nasıl kullanılır?

Zemin boyaları kullanımında zeminin boya ile uyumu şarttır. Boya uygulanacak yüzeyde toz dahi olmamalıdır. Temizlik yapılmış olmalıdır. Ve pürüzsüzlük şarttır. Uygulanacak boyaların tam anlamı ile kurumasından sonra diğer katların atılması gereklidir.

2) Zemin boyaları hangi alanlarda daha çok tercih edilir?

Zemin boyaları genelde otoparklarda, laboratuvarlarda, hastanelerde, atölyelerde, üretim tesislerinde, depolarda tercih edilir.

3) Zemin boyaları neden tercih edilmelidir?

Zemin boyası tercih edilmesinin sebebi, alanın gerek kimyasal gerekse fiziksel her türlü etkiden uzak kalması, koruması sağlanır. Temiz bir görünüm oluşur, bu da estetiksel fark kazandırır. Zemin kaplama türleri arasında en çok tercih edilen dir. Genelde de renk ve desen çeşitliliği olduğundan dekorasyon amaçlı kullanılır.

4) Zemin boyaları su izolasyonu için de tercih edilebilir mi?

Zemin boyaları su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Uygulandıkları yüzey altına su geçirmezler. Bu nedenle de uzun ömürlüdürler.

5) Zemin boyaları kirlenir mi?

Kullanılan alan ve mekana göre kirlenme olasılığı elbette mevcuttur. Ancak temizliği de bir o kadar kolaydır. 

6) Zemin boyası uygulaması sonrasında ; uygulanan alanda deformeler,kalkmalar yaşanabilir mi?

Bu durum ancak uygulama öncesi alanın gerekli incelemeden geçmeden, temizliği ve onarımları yapılmadan zemin boyası uygulandığı takdirde yaşanabilir.

7) Zemin boyası uygulaması kaç saatte kurur?

Zemin boyası uygulaması aşamalı olarak ilerler. Uygulanan katlar değerlendirildiğinde 24 saat içerisinde kuruma başlar. Ancak kullanıma tam anlamı ile açık olması hali 1 hafta gibi bir süredir.

Zemin boyası uygulamasını  genel hatlarıyla yıllara dayanan tecrübemizle ve profesyonel bakış açımızla değerlendiriyoruz. Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç duydukları alanı incelemesini yaptıktan sonra en doğru seçimle adım adım ilerliyoruz. Zemin boyası uygulaması kolay bir işlemdir denilse de ustalık ve bilgi gerektirir. Biz bu iki kritere sahip olan bir firma olarak öncesinde, sırasında ve sonrasında en doğru işlemlerle uygulamaları yapıyoruz.

Biz olması gerekeni müşterimize bildirir, tercihi de ona bırakırız. Zemin boyası satın alınırken dikkat edilmesi gerekenler denildiğinde ilk iki özellik ; alana uygunluk ve kaliteli seçimlerdir. Sonrasında planlı ve sistemli çalışmalarımızla aldığımız sağlıklı sonuçlarımız aynı orantıdadır. Bu da firmamızın konusunda uzmanlığının bir göstergesidir. Ekonomik fiyat ve kaliteli işlem biz demektir.

Zemin boyama uygulaması artık günümüzde estetik açıdan en çok tercih edilen uygulama türüdür. Konu dekoratiflik olduğunda zemin boyama renk ve desen çeşidiyle en çok beğeni alandır. Dayanıklılığı , tasarım zenginliği, alınan verimi ile de zemin boyası uygulaması sektörde ayrı bir boyuttadır. Biz deneyimli, konusunda uzman ve tecrübe sahibi bir ekip olarak yanınızdayız.

Epoksi Zemin Boyası ihtiyacınız varsa uygun fiyatlı ve bol renk seçenekli tek adres BRS Epoksi!

Zemin boyasının yapılma amacı bir yerin,binanın daha güzel bir görünüme sahip olması, diğerlerinden farklı olması ve kullanışlılık sağlaması adınadır. Zemin boyası aynı zamanda zemin döşemesi olarak da bilinmektedir. Bina ya da diğer yapılar için en çok dokumuş yapılan ve önemsenen yer zemindir aynı zamanda katmanlar halinde olduğu için bir sistem dahilinde uygulanması gereken işlemdir.

Zemin Boyası işleminde güzel bir görünüm elde etmek isteniyorsa ön hazırlığın doğru bir şekilde yapılmadı oldukça önemlidir. Zemin Boyası uygulamasında üç aşama vardır; astar, ara katman ve son katman. Eksik ya da yanlış bir uygulama yapılması durumunda istenilen sonuç alınamaz. Zemin Boyası tıpkı duvar boyaları gibi hızlı bir şekilde uygulanabilir. Kapalı ya da açık mekanlarda zeminin korunması için kullanılan bir yöntemdir.

Epoksi Zemin Boyası Fiyatları

Epoksi Zemin Boyası Fiyatları kullanılacak malzemenin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Bu doğrultuda fiyatları en çok etkileyen husus yerli ya da ithal ürünlerin kullanılıyor olmasıdır. Kullanılan malzemenin yerli ya da ithal olması da farklı fiyat dualarının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Ayrıca uygulama yapılacak zeminin durumu ve yapılacak olan kaplamanın kalınlığı da fiyat üzerinde etkili olan kriterler arasında bulunmaktadır.

Epoksi Zemin kaplama uygulamasında boyanın avantajlarını ve verimini tam anlamıyla göstermesi için uygulama esnasında çok dikkatli ve titiz olunması gerekir. Ilk olarak uygulama yapılacak olan zeminin temiz ve pürüssüz olması önemlidir. Temizliği yeterli olmayan ve pürüssüz zeminlerde uygulama yapıldığında estetik sorunlar ortaya çıkar. Zemin Boyası mutlaka işinde uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu sayede işlem sırasına göre uygulama yapılır ve sonrasında hatalar yaşanmaz.

Zemin Boyası tercihi yapılırken boyaların seçiminde kullanılacak alam dikkate alınmalıdır. Detaylar dikkat edildiği ve doğru bir uygulama yapıldığı taktirde zemin boyası uygulama yapılan alana estetik bir görüntü ve kullanışlılık gibi faydalar sağlar. Göze hitap eden bir dekorasyona sahip olmak için tercih edebileceğiniz, uzun seneler kullanabileceğiniz su geçirmez epoksi boya fiyatları için de karşılaştırma yapabilirsiniz ve karar verebilirsiniz.

Zemin Boyası Uygulaması Nasıl Yapılır?

Peki epoksi zemin kaplaması nasıl yapılır? Zemin Boyası uygulaması oldukça kolaydır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta zemindir. Zeminin boya için uygun hale gelmesi uygulamaya hazır olması gerekmektedir. Üzerinde toz, yağ, kir gibi estetik görünüme engel olacak kalıntılar olmamalıdır. Eğer engel olacak durumlar varsa zemine zımparala uygulaması yapılmalıdır ve varsa çatlaklar giderilmelidir.

Zemin boyasının farklı çeşitleri vardır ve kullanım alanına göre farklılık gösterir. Ön hazırlık yapıldıktan sonra istenilen uygulama yapılabilir. Özellikle nemin kontrol edilmesi çok önemlidir. Zemin analizi yapıldıktan sonra zemin boyama işlemine geçilebilir. Zemin Boyası uygulamasında tüm katlar yapıldıktan sonra ve kusursuz, pürüzsüz bir görünüm elde edildikten sonra diğer aşamalara geçilmelidir.

Epoksi Zemin Boya Renkleri

Epoksi Zemin Boyası için farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Epoksi uygulamasında kullanılan renkli boya iç dekorasyonun tasarımına estetik bir görünüm katar. Zemin boyası ile duvar ve eşyaların renklerini tamamlayıcı bir uygulama yapılabilmektedir. En yaygın şekilde kullanılan zemin boya uygulamalarından olan renkli boyar zeminin daha canlı görünmesine katkı sağlar.

Son zamanlarda pek çok kişi tarafından kullanılan ve popüler hale gelen epoksi renkli boyanın tercih edilme oranı artmıştır. Zemin Boyası çeşitleri arasından istediğiniz her rengi kolaylıkla bulabilirsiniz. Aşınma durumuma karşı koruma sağlayan epoksi boya  renk seçenekleri ile her alana uygun kullanım göstermektedir. Aradığınız Epoksi Zemin Boyası için epoksi boya renk kataloğunu inceleyebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi