trtrtr

Selfleveling Epoksi Kaplama

24.07.2016
10.573
Selfleveling Epoksi Kaplama

Kaplama türleri baş döndürücü hızda ilerlerken yeni bir tür daha üremiş, kaplama ailesine sistemli giriş yapmıştır. Adından içeriği biraz zor anlaşılan selfleveling kelime itibariyle hiçbir çabaya gerek duyulmadan kendiliğinden yayılan demektir. Bu özelliği sayesinde de firmalardan tam not alarak üretimine geçilmiştir. Selfleveling epoksi kaplama nın en belirgin özelliği camsı ve parlak görünüme sahip olması ve böylece de güneş ışığını ya da her türlü ışığı kendi bünyesinde eritip dışa vurabilmesidir.

Selfleveling epoksi kaplama özelliklerine bakacak olursak, birkaç günde hazırlanılıp, teslime hazır olabilmesi iş verenler ile kullanıcılar açısından iyi bir avantaj, yalnız uygulama yapılacak yerlerin pisliklerden ve kirlerden iyi arındırılmış olması şart. Yoksa zeminde herhangi maddelerin yer alması teslim süresini uzattığından her iki tarafı da zor duruma sokabilir. Selfleveling epoksi kaplamadaki bir başka özellik de yoğun trafik isteyen bölgelere gönül rahatlığıyla uygulanabilmesidir. Çünkü her türlü aşınmaya ve darbelere karşı son derece dirençli bir maddeye sahiptir, yapısında.

Kullanıcıların tercih sebebi olarak benimsediği bir diğer özellikte selfleveling epoksi kaplama sırasında motif, desen uygulaması yapılabilmesidir. İstenilen tonlarda renk uygulaması da yapılabilmektedir. Epoksi yapısının parlak görünümü sayesinde uygulanacak olan renkler çok daha canlı ve alıcı görünüme sahip olacaktır. Sadece su ve temizlik bezi isteyen kullanımı sayesinde, kimyasal temizleyicilerin maddi ve manevi zorluğu bertaraf edilmiştir.

Epoksi self leveling kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplaması dır. Kolay temizlenir orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı var dır. Epoksi Self Leveling kaplama, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüssüz bir hale getirenbir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde uygulanıla bilir.

Hemen Ara
Yol Tarifi