trtrtr

Epoksi Otopark Uygulaması Nedir ? Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır ?

16.02.2024
286
Epoksi Otopark Uygulaması Nedir ? Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır ?

 

Epoksi Otopark uygulaması Nasıl olur?

 

Epoksi Otopark Uygulaması Boyama işlemi ile olur. Fakat bu boyanın içerine kendi üretimimiz olan Epoksi Bileşenler ile mukavemetini güçlendirmekteyiz. Solventsiz Epoksi Tercih edilmesi önemlidir. Uygulamalar genelde 3 aşamadan oluşur. Astar Uygulaması Ara kat uygulaması ve son kat uygulaması gibi uygulamalardan oluşmaktadır.

Astar kat uygulamasını ilk aşaması zemin kontrolüdür. Varsa zemin de yağ, kir, leke gibi epoksinin tutunmasını engelleyecek unsurlar varsa zemin bunlardan temizlenerek arındırılır. Bunun da ağır silim makineleri silinerek olur yada kimyasal ürün kullanılarak temizlenir ve zemin hazır hala getirilir. Bir sonraki aşama ise zeminde varsa çatlaklar epoksi macun ile tamir harcı hazırlanır ve çatlaklar kapatılır.

Zeminimiz hazır hale geldi sıradaki işlem mala yardımı ile yere çekilen 0,400 kg lık m2 başına gelecek şekilde uygulanır. Tüm uygulama işi bittikten sonra üzerine silis kumu saçılarak mukavemeti güçlendirilir.

 

Astar uygulamasının Kuruması ile birlikte sıradaki işlem olan ara kat uygulamasına geçilebilir. Ara kat uygulamasına geçilmeden önce kum süpürülür. Ve hafif silim makinesi ile ara kat zımparalama işlemi yapılır. Üzerine arakat uygulaması yapılır Epoksi Otopark uygulaması sırasıyla bu şekilde oluşmaktadır.

Sonrasında Epoksi Otopark  Uygulaması için son kat aşamasına geçilir. Sonra zemin trafiğe açılması için 7 gün geçmesi gerekli Gerekli anlaşmaya uygun şekilde uygulanması ve beklenmesi gün süresi böyledir.

 

Otopark Çizgileri Nedir ?

 

Otopark çizgileri AVM, Fabrika, Hastahane  gibi alanlarda farklılık göstermektedir. Buda güvenlik açısından önem arz etmektedir. Bu sayede düzen sağlanır ve sürücüye yardımcı olur Yol çizgileri Bu sepet den dolayı 7/24 hizmet veren yerler için aşırı önem arz etmektedir.

 

Özellikle kamusal alanlarda çokça rastladığımız ve kullandığımız zemin kaplamaları artık genel ortalama insan profili tarafından bilinebilir hale gelmiştir. Bu zeminleri ihtiyaçlarımız doğrultusunda kullanıyor, yıpratıyor ve zamanı geldiğinde yeniliyoruz. Tüm bu trafik hareketliliği göz önünde alındığında ve günlük olarak yüzlerce aracın sürekli trafiğine dayanması gereken otoparklar söz konusu olduğunda, seçilen malzemelerin zorlu koşullara uygun olması gereklidir.

 

Çok katlı otoparklar için, yüksek nem ortamında olan bodrum katlarından, devamlı olarak sert hava koşullarına maruz kalabilecek en üst seviyedeki açık alanlara kadar her katın kendi özel kaplama gereksinimleri olabilir. Bu farklı etkilere maruz kalan çeşitli koşullara uyacak şekilde farklı kaplama malzemeleri belirlenebilir. BRS Otopark zemin alternatiflerinde geliştirmiş olduğu Epoksi ve Poliüretan sistemlerini müşterilerinin tercihine sunmaktadır.

Kapalı Otopark Malzemesi Epoksi Nedir ?

 

Kapalı otoparklar da en çok ve ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu işaretler ve bölümler gibi ana fikirlerin detaylı bir şekilde belirtilmeleri ve uzun zaman boyunca bunların renklerinin canlı tutulması ve zemine bağlı kalması sağlanmaktadır.

En yoğun araç trafiğinin olduğu , aşınmaya karşı dayanıklı ve zemine uygulanan boyaların uzun süre özelliğini kaybetmemesi için epoksi otopark zemin kaplama malzemeleri kullanılmaktadır.

​​​​Bu malzemeler kullanılırken kaliteli ve kendini kanıtlamış marka ve firmalarla çalışmaktadır. Misyonumuz ve vizyonumuz olarak ilk hedefimiz müşteri memnuniyeti ve zamanında kaliteli bir iş teslim edilmesidir.

Belli işaretler ve bu işaretlerin görünür olması kapalı otopark da sürücülerin güvenliği için önemlidir. Bu sorunu çözmek epoksi otopark zemin kaplamaları ile oldukça kolay olmaktadır. Otopark kuralları ve bölümleri ayıran işaretler işte bu işaretlerin bazılarıdır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi