trtrtr

10 Kg Epoksi Boya Ve 10 Kg Epoksi Boya Fiyatları

03.03.2024
657
10 Kg Epoksi Boya Ve 10 Kg Epoksi Boya Fiyatları

ÜRÜN ADI : 10 Kg Epoksi Boya

Ürün Tanımı:

Epoksi Reçine içeriklidir. Solvensizdir. Epoksi reçine ve setleştiriciden oluşan iki bileşenlidir. Hızlı sertkeşme özelliğine sahiptir. UV ışığına dirençlidir. Son kata uygulanmaya uygun şeffaf epoksi kaplama ve döküm olayında kullanılan bir malzemedir.

Kullanım Alanları:

Binalarda, ofislerde, hastanelerde, laboratuarlarda, evlerde, kimyasal madde bulunan depolar, endüstriyel fabrikalar, imalathaneler, üretim yapılan yerler, hafif sanayi yerleri, kurum ve kuruluşlarda zemin için kullanılabilir.

Özellik ve Avantajlar:

– Uygulaması diğerlerine göre basittir.

-Şeffaf özelliktedir.

-UV ışığına karşı direnci yüksek ve havasal şartlara karşı oldukça dirençlidir.

-kimyasal oluşabilecek dış etkenlere ya da iç erkenlere karşı direnci yüksektir.

-Solventsizdir ve kokusuzdur.

-fiziksel darbe ve ağır tonajların uygulayabileceği baskıya karşı oldukça dirençlidir.

-Suya, alkali suyuna, deniz suyuna, asit içerikli sıvılara, tuzlu sulara ve yakıtlara karşıda oldukça dirençlidir.

Uygulama Aşamaları:

Yüzey Hazırlığı:

Uygulamanın yapılacağı zeminde ki hasarların iyileştirilmesinin ardından temizleme işlemi yapılmalıdır. Kirden, yağdan, tozdan iyice arındırılmış olması gereklidir. Uygulamayı  mevcut kaplama olan yere yapmayı düşünüyorsanız  mutlaka bizlerle iletişime geçip bilgi alınız.Uygulama yapılacak zeminin çekme direnci  1,45 N/mm2, nem yüzdesinin en fazla  %3 olması gereklidir. Yüzey ısısının, nem sınırının +4 °C kadar üzerinde olup olmadığına dikkat edilmeli ve en az 8 saat bu şekilde olduğuna karar verildikten sonra işleme başlanılmalıdır.

Karıştırma

Şeffaf Epoksi Zemin Kaplaması için üretilen malzemeler belirlenen karışım miktarına ve oranına göre satılmaktadır. Homojen karışım yapma aşamasına başlamadan önce malzemenin ısı derecesinin +14/+25°C arasında olduğuna emin olunduktan sonra işleme başlanmalıdır. Karışım 4/1  oranındadır.

A bileşeni, Epoksi Reçine karıştırma ucu takılmış 310 – 400 devir/dk’lık mekanik karıştırma aleti ile 3 – 5 dakika kadar, içerisine hava karıştırmadan homojen olana kadar karıştırılmalıdır. Sonrasında , B bileşenin tümü A bileşeni içine dökülmeli ve B bileşeninin içerisinde malzeme kalmadığı netliğine ulaşıldıktan sonra; A+B, homojen olacak bir karışıma ulaşıncaya kadar en az 4 dakika karıştırılmalıdır. Karıştırma  kabının kenralarında hiçbir malzeme kalmadığından emin oluncaya kadar karıştırma işlemine devam edilmeli. Karıştırmaya en başta yaptığımız kaptan temiz olan başka bir kaba alarak bir süre dinlenmeye bırakmalıyız. Ardından 1 dakika kadar tekrar karıştırılıp kullanılabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.