trtrtr

Su Geçirmez Zemin Boyası

20.07.2022
9.672
Su Geçirmez Zemin Boyası

Su Geçirmez Zemin Boyası

Su geçirmez zemin boyası listesi içerisinde epoksi boyalar yer almaktadır. Epoksi kaplama sayesinde zeminlerinizi istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Zeminlerin deforme olmuş kısımları için kalıcı çözümler aramakta olabilirsiniz. Yıpranan ve hasara uğrayan zeminlere uygulanacak kalıcı çözümlerin başında, su geçirmez olması uzun ömürlü kullanım için önemlidir. Bu sebeple evine, ofisine veya işletmesine zemin boyası yaptırmak isteyenlerin, boyada aradığı en önemli özellik su geçirmez özelliğidir.

Su geçirmez boya çeşitleri içerisinden alanınıza en uygun olan boya malzemesini kullanmalısınız. Bu seçimi gerçekleştirirken boyayı kullanacağınız alanın özellikleri önem taşır. Zemin boya kaplama işlemi; otoparklara, ofislere, balkona, banyoya ve terasa yapılabilmektedir.

Beton Zemin Boyama İçin En Uygun Teknik Nedir?

Yıpranan ve deforme olmuş zeminlerinize bir çözüm arıyor olabilirsiniz. BRS epoksi boyaları zeminlerdeki çatlakları doldurarak zemini düz bir hale getirmektedir. Böylece deforme olan yüzeyleriniz gizlenerek yerine yeni ve sağlıklı bir zemin şekli çıkmaktadır.

Su geçirmez zemin boyası çeşitlerinden olan epoksi boyaların, en büyük ve önemli özelliği su geçirmez olmasıdır. Epoksi zemin kaplama işlemi tamamlandıktan sonra düzlenen zeminde herhangi bir sıvı geçişi olmaz. Epoksi yalnız suya değil aside karşı da dayanıklılık göstererek isminden sıklıkla söz ettirmektedir.

Epoksi kaplama sayesinde zeminleriniz dekoratif bir hoşluk kazanacaktır. Böylece epoksi ile yalnız deforme olan zeminleri kapatmış değil, aynı zamanda dekoratif bir değişiklik de yapmış olacaksınız. Epoksi kaplama aynı zamanda uzun ömürlü yapısı ile kayma tarzı bir sorun da oluşturmaz.

Epoksi kaplanan bir zeminde yağ, asit ve su geçme olasılığı yoktur. Epoksi koku oluşturmayarak gayet hijyen bir kullanımı kullanıcılara sunar. Aşınma tarzı bir sorun da oluşturmayarak, hızlı bir yapım aşaması ile tamamlanmaktadır.

Zemin Boyası Fiyatları

Su geçirmez zemin boyası fiyatları her firmaya ve her markaya göre farklılık göstermektedir. Her firmanın kendi ürünleri ve hizmetleri için oluşturmuş olduğu bir fiyat listesi bulunmaktadır. Fiyat listelerindeki farklılıklar firmanın belirlemiş olduğu özelliklere göre ayarlanmaktadır.

Zemin boyalarının kaliteli malzeme ve malzeme oran kullanımı fiyata etki etmektedir. Bazı firmalar zemin boyalarında su oranını fazla tutarak boyanın özelliklerini aza indirgemektedir. Bu firmalar boyalarını daha uygun fiyatlardan sunabilirler. Fakat kaliteli boya satışından yanaysanız BRS Epoksi boyalarına göz atmalısınız.

Su Geçirmez Balkon Zemin Kaplama

Su geçirmez zemin boyası balkon ve banyoda sıklıkla aranan bir üründür. Balkon zemin kaplama epoksi boya malzemesinden yapılırsa uzun bir süre boyunca devamlılığını ve sağlamlığını korur. Balkonunuza isterseniz renk katmak için, isterseniz de hasarlı fayansları kapatmak için su geçirmez zemin kaplama yapabilirsiniz. Epoksi boya malzemesi her iki durum için de geçerli olmaktadır.

Boya ve kaplama işlerinizde en önemli husus kaplama işlemini uygulayacağınız alandır. Alanın özelliklerine göre seçeceğiniz boya çeşidinin de değişmesi gerekecektir. Su geçirmez balkon zemin kaplama fiyatları ise yine her firmaya ve çeşide göre farklı bir birim fiyata sahiptir.

Su Geçirmez Banyo Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Su geçirmeyen zemin boyası banyolarda da sıklıkla aranan bir üründür. Banyonuza su geçirmeyen bir yapışkanlı zemin kâğıdı kullanarak da çözüme ulaşabilirsiniz. Fakat kâğıt kaplamalar, zemine sağlamlık veremeyeceğinden bir epoksi kaplama konforunu asla sağlayamayacaktır.

Banyonuz için amacınızın ne olduğunu sorgulayarak, bir boya seçimi gerçekleştirmelisiniz. Eğer amacınız banyodaki fayansların deformelerini kapatmak ise daha sağlam ve amacınıza ulaşabileceğiniz bir epoksi kaplama çeşidi size uygun olacaktır.

Su geçirmez zemin boyası kullanma amacınız dekoratif amaçlı ise BRS Epoksi, epoksi çeşitlerine göz atmalısınız:

  • Portakal desen epoksi kaplama
  • Multilayer düz sistem epoksi kaplama
  • Selfleveling epoksi kaplama
  • Epoksi coorting kaplama
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.