trtrtr

Granit Görünümlü epoksi

24.07.2016
14.453
Granit Görünümlü epoksi

Yıllarca sade görüntüsü ile kullanılmaya devam edilen zemin epoksi kaplama türü yeni bir çığır açarak kullanıcıları hem pahalı taşlardan kurtarıp hem de kullanım kolaylığı sunmak adına granit görünümlü epoksi üretilmiştir. Aşınmaya karşı direnç gösteren ürün uzun yıllar boyunca sorun oluşturmadan kullanılabilmektedir. 2.5 -4 mm arasında oluşan kalınlık ölçüleri ile aşınmaya meyilli olan alanlarda daha kullanışlı hale getirilebilir.

Derz dolgulu yapısı olmadığı için bakteri üretme ihtimali söz konusu değildir. Görüntüsü dışında aynı zamanda sağlıklı olan granit görünümlü epoksi yoğun şekilde tercih edilmektedir. Yeni teknolojik gelişmelerle birlikte her alana yansıyan gelişme epoksi kaplamaya da yerleşmiş olup farklı renkler ile sizi yansıtmasına izin verin. Zemindeki eğimlere de uyum sağlayan bir yapıya sahiptir. Köşe yerlerde ek olmaması amacıyla eğilerek işlem görmektedir. Uzun süre dayanıklılık gösteren ürünler çabuk deforme olmaz.

Yapılan araştırma sonuçlarına bakılacak olursa granit görünümlü epoksi türünde 0.02 mm aşınma oluşabilmekte iken gerçek taşlar da bu oran çok daha fazladır. Hal böyle olunca maliyet ve kullanım açısından önde gelen epoksi çeşidi tercih edilmektedir. Deforme oranı en aza indirilen yapısı ile en çok tercih edilenler listesine yerleşmiş bulunmaktadır. Çizilmelere karşı da oldukça dayanıklı yapı malzemesi ile tekrar tekrar yapılması söz konusu değildir. Renk konusunda da problem oluşturmayan malzemeler ilk gün nasıl yapılmış ise o şekilde atma yapmadan kullanılmaya devam edilmektedir.

Granit görünümlü epoksi zemin kaplama aşınmaya ve çizilmeye karşı mukavemeti oldukca yüksek bir epoksi türüdür. Granit epoksi reçine de pigment içermemektedir. Saf epoksi boya ve reçine kullanılmakta dır. İşte bu özellik epoksiye yüksek dayanıklı özelliği katmakta dır. Yapılan testler sonucunda elde edilen bilgilere göre granit epoksi, doğal granitten çok daha fazla dayanıklılığa sahiptir. Epoksi kaplamaya granit görüntüsünü bünyesindeki silis vermekte dir. Granit epoksi boya kaplama gıda, otomotiv, sanayi tesisi ve diğer pek çok alanda uygulanmaktadır.

Hemen Ara
Yol Tarifi