trtrtr

Epoksi Zemin Kaplama

31.08.2016
5.390
Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama iç mekan kaplama türleri arasında yekpare görünüme ve ral 7 kartelasındaki renklerden istenildiği seçilerek zemine uygulanabilir. Epoksi zemin kaplama içerdiği epoksi oranı yüksek olması sayesinde zeminlere yapışarak ömürlük bir uygulama olmasının yanı sıra noktasal darbelere karşıda üstün direnç göstererek en ağır sanayilerde kullanılması ve antibakteriyel oluşu sayesin de gıda üretim alanlarında tercih sebeblerinden dir.

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Epoksi zemin kaplama uygulama yapılacak olan mekanların isteklerine göre uygulanmalıdır. Bu konuyu biraz açmak istiyorum şimdi epoksi kaplama sürme sistem, portakal dokulu, multilayer, coorting, selfleveling ve antistatik olmak üzere çeşitli uygulama yöntemleri mevcuttur. Sizlere aşşağıda kısaca bunlardan bahsetmek istiyorum. Ama öncesinde sizlere önemli bir açıklama yapmak gereği duymak istedim epoksi zemin kaplamaların tümü epoksi boyadan yapılmakta müşterilerimizin bazıları epoksi ayrı epoksi boya farklı düşünmektedir. Daha detaylı bilgi için lütfen epoksi boya sayfamızı ziyaret ediniz.

Sürme Sistem Epoksi Kaplama

Bu sistemde uygulama yapmak genellikle müşterilerimizin kendileri ürün temin ederek uygulamak istemekleri bazı müşterilerimizin eli bu konuda yatkın olması ve hobi amaçlı kendileri yapmak istemektedir. Sizlere kısaca bu uygulamadan bahsetmek istiyorum öncelikle sürme uygulama yapılacak alanın zemini çok düz ve pürüzsüz olmalı ki yapılan uygulama yerde estetik bir görünüme sahip olmalı peki uygulama aşamaları öncelikle zemine çift kompenantlı epoksi astarı birbirine karıştırarak ve rulo yardımı ile m2 en 0,250kg gelecek şekilde ve boşluk kalmıycak şekilde uygulamalıyız ve en az 24 saat kurumaya bırakıyoruz daha sonra ise epoksi boya ve sertleştiricisini birbirine karıştırarak tekrar rulo yardımı ile m2 en az 0,250kg gelecek şekilde ikinci kat olarak uygulayıp tekrar kurumaya bırakarak 3 ve son kat uygulamayı aynı şekilde rulo ile uygulayarak işi sonlandırıyoruz.

sürme sistem epoksi uygulama

surme-sistem-epoksi-uygulama

Portakal Dokulu Epoksi Zemin Kaplama

Portakal dokulu epoksi genellikle ıslak zeminlerde ve otoparklarda en çok tercih edilen kaplama türleri arasında dır. Bu uygulama aşamaları zemin silinmesi ilk kat epoksi astar uygulama astar kat yaşken üzerinin tamamı silis kumu ile kapatılarak kurumaya bırakılır ve daha sonra ise üzerindeki fazla kum süpürülerek zemin taşlanır ve kumlu ara kat olan seçilmiş olan rengi çelik mala yardımı ile zemine uygulanır ve kurumaya bıtakılır. Daha zonra kuruyan zeminde tamirlik yer kalmış ise epoksi macun ile yokla ma yapılarak son kat seçilmiş olan rengi çelik mala yardımı ile zemine uygulayıp üzerine mercan rulo ile deseni verip kurumaya bırakılarak sonlanır. bu uygulama için daha fazla bilgi için lütfen portakal dokulu epoksi sayfamızı ziyaret ediniz.

portakal dokulu epoksi

portakal dokulu zemin kaplama

Multilayer Epoksi Zemin Kaplama

Multilayer epoksi kaplama zeminlere çelik mala yardımı ile uygulanan portakal dokulu kaplamaya oranla daha az dokulu olup tekstürü azdır. Bunun sebebi ise son zamanlarda gıda üretim alanları ve atölyelerde temizliği kolay olması tercih etmelerinde ki sebeblerin başında gelmekte daha ayrıntılı bilgi için lüttfen multilayer epoksi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

multilayer epoksi

multilayer epoksi kaplama

Selfleveling Epoksi Kaplama

Selfleveling epoksi kaplama genellikle ağır sanayide ve şhovrumlar da estetik durmasından dolayı en çok tercih edilen kaplamalar arasın da yer almakta zeminlerde pürüzsüz düz oluşu tamiri ve zengin renk seçeneği den dolayı tercih edilmekte daha detaylı bilgi almak için lütfen selfleveling epoksi kaplama sayfamızı ziyaret ediniz.

selflebeling epoksi

selfleveling epoksi kaplama

Epoksi Yer Kaplama

Epoksi sizi birçok dış etkenden kurtarır. Epoksi zemin kaplama ürünleri analiz bakımından incelendiği zaman kirlenme, donma çözülme ve kimyasal etkiler bakımından önemli ölçütler ortaya koyar. En kötü koşullara karış önemli bir koruma sağlaması nedeniyle birçok spor sahasında, hastanelerde bu ürünlerin kullanımı yaygındır. En önemli bileşeni ise iki bileşenli olan reçineden oluşmasıdır. Bal kıvamı da taşıyan epoksi zemin kaplama betona çeliğe ve ahşaba karşı farklı bir yapışma özelliği taşıyacaktır. Uygun oranlarda karıştırılması ise yeterince önemli bir nokta yaratır.

Tozuma, sıvı akımı, gibi birçok durumdan üretim alanlarını engeller. Özellikle sıvı bir üretim halinde olan fabrikaların zeminlerine akan noktalarda önemli bir temizlik imkânı Epoksi zemin kaplama yaratır. Bütün kimyasal etkileri ortadan kaldırmak ve tehlikelerini en aza indirmek noktasında önemli bir yaratıcılık noktası belirler. Uygulama yapıldığı zaman epoksi her zaman kolay ve hijyenik temizliği ile kendini ortaya koyacaktır. Sıvı emilimi ve tozuma konusunda üstün başarıları ile işletenleri memnun eden özellikler taşımaktadır. Epoksi istenilen kaplama ölçütleri bakımından da kendini gösterir.

Epoksi zemin kaplama ürünleri bakımından boya uygulaması ile düşünülen zeminin durumu aynı zamanda çeşitli kimyasal etiklerin varlığı gibi önemli alanlarda belirleyicilik yaratır. Bu ürünlerin kullanım alanlarında kesinlikle kaymazlık belirtisi aranacaktır. Bu nedenle de yüksek sıcaklık etkisi yaratması ile izole edilen alanlarda da uygulama alanı yaratır. Daha Detaylı Bilgi İçin İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

ŞOK KAMPANYA EPOSOFTA BU AYA ÖZEL NOT: FİYATLAR İSTANBUL İÇİ OLUP 100M2 VE ÜZERİ İÇİN GEÇERLİDİR.

SELFLEVELİNG EPOKSİ MALZEME + iŞCİLİK HERŞEY DAHİL 12 EURO + KDV
0,400KG ASTAR + 0,400KG ARAKAT + 1,200KG SON KAT + 2,5KG SİLİSKUMU

MULTİLAYER EPOKSİ MALZEME + iŞCİLİK HERŞEY DAHİL 10 EURO + KDV
0,400KG ASTAR + 0,400KG ARAKAT + 0,600KG SON KAT + 2,5KG SİLİSKUMU

PORTAKAL DOKULU EPOKSİ MALZEME + iŞCİLİK HERŞEY DAHİL 9 EURO + KDV
0,400KG ASTAR + 0,400KG ARAKAT + 0,500KG SON KAT + 2,5KG SİLİSKUMU

Hemen Ara
Yol Tarifi