trtrtr

Zemin Çtlaklarına Epoksi Derz Dolgu

13.11.2016
8.096
Zemin Çtlaklarına Epoksi Derz Dolgu

Epoksi kaplamalar günümüzde oldukça popülerdir.  Epoksi yüzeye sıvı olarak uygulanır ve kullanılan yere göre kat kat uygulanmaktadır. Bu kaplama malzemesi kurumaya başladıktan sonra su ve kimyasallar gibi yabancı maddelere karşı direnç kazanır. Ayrıca epoksi kaplama oldukça mukavemetlidir. Ağırlıklara karşı direnç gösterir. Epoksi kaplamalar oldukça hijyeniktir. Antibakteriyel olduğu için üzerinde canlı organizmalar üreyemez ya da barınamaz. Temizliği de oldukça kolaydır. Bu sebeple yorulmadan rahat bir şekilde temiliğini de yapabilirsiniz. Epoksi kaplamaların farklı renk ve desen seçenekleri bulunmaktadır. Örneğin kaplamanın altına bir tablo yerleştirerek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Epoksilerin renklerini de kendinize göre seçebilirsiniz. Renginden sıkılırsanız farklı renklere dönüştürebilirsiniz. Zemin çatlaklarına epoksi derz dolgu da yapılmaktadır.

Zemin çatlaklarına epoksi derz dolgu uygularken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Derz olarak kullanılacak epoksinin raf ömrünün geçmemesi gerekmektedir. Derz dolgu oluşturulurken kutunun üzerindeki talimatlara uygun olarak hazırlanmalıdır ve kesinlikle dışardan yabancı bir madde eklenmemelidir. Oluşturulan karışımda topaklanmalar olmamalıdır. Tamamen homojen görünmelidir. Derz dolgu yapılacak derz yerleri temizlenerek nemlendirilmelidir. Derz dolgu yapılacak yerin temizliği de oldukça önemlidir. Epoksi içine farklı yabancı maddelerin karışmaması gerekir. Çünkü yabancı maddeler epoksinin mukavemetinin azalmasına sebep olur.

Zemin çatlaklarına epoksi derz dolgu uygulaması kolay olmasının yanında dikkat gereken bir işlemdir. Bu yüzden işi bilen kişilerin yapması oldukça önemlidir.

Hemen Ara
Yol Tarifi