trtrtr

Zemin Epoksi

01.10.2016
4.359
Zemin Epoksi

Epoksi sistemi esasında bir kürlenme biçimidir. Bazı epoksi sistemi uygun oda sıcaklığında birkaç dakikada kür olurken, bazı epoksiler için bir hayli zaman gerekmektedir. Zeminde de uygulanır. Zemin uygulamasında kullanılmasının en önemli sebebi bir an da sıvı halden katı hale geçebilmesidir. Bu özelliğinden dolayı zemin epoksi olarak rahatlıkla uygulanabilmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra sertleşen epoksiler, iyice zemini tutmakta ve sağlamlık sağlamaktadır.

 

Zemin epoksi uygulanan yerler ise çok yönlü olup, denizcilikte, boyalarda, döşemelerde, yapıştırıcılarda, tutkallarda, izolasyon malzemesi ve plastiklerde rahatlıklarda uygulanır. 1 mm – 3 mm kalınlığında uygulanma imkanı olan ve kimyasal maddelerden hiç etkilenmeyip, kolay temizlik imkanı sunan bir kaplama türüdür. Tercihinin bir diğer sebebi ise her türlü renk seçeneğinin bulunmasıdır. Dolayısıyla tüketiciler istedikleri renklere kolayca ulaşabilmekte ve tercihlerini yapabilmektedirler.

 

Bu madde de yer alan bir diğer kolaylık ise her türlü zemine de çok rahatlıkla uygulanabilmekte ve zemin ayırdımı yapmamaktadır.  Zemin epoksi uygulamasının özelliklerine baktığımızda kimyasal maddelere dayanıklı olması, kokusuz olması, kolay kolay aşınma yapmaması, her türlü renk mevcutluyu sağlaması ve görsel çekiciliğe sahip olmasıdır. Bu çok kullanışlılığı sayesinde zemin epoksinin tercih edilme sebebini artırmıştır. Her zemine ve her yere kolaylıkla uygulanmakta ve hiçbir zorluk çıkarmamaktadır. Elektrik yalıtkanlığı sağlayarak da yüksek gerilimli hatların olduğu mekanlarda da elektriği yumuşatarak çarpmalardan korur.