trtrtr

Karo Halı

15.06.2019
5.571
Karo Halı

Karo halı denildiğinde hafızamızda canlanan iç içe geçmiş parçalardan oluşan halı modelidir. Bilhassa ticari faaliyetlerin yürütüldüğü alanlarda dah açok tercih edilmektedir. Desen seçeneklerinin oldukça fazla oluşu ve modern tasarımlarda kendini kanıtlamış çizgisi ile piyasadaki yerini sağlamlaştırmıştır.

Kurulumu oldukça rahat ve kolaydır. Bununla beraber yaşam ve çalışma alanlarınız için hayata geçirmek istediğiniz tasarımlarda karo halıları gönül rahatlığı ile kullanabilrsiniz. Mekanlarınıza oldukça şık, modern ve renkli bir hava katacağından şüpheniz olmasın.

Karo halıların tercih edilmesindeki bir diğer önemli husus da pürüzsüz yüzeyleridir. Son dönemlerde özellikle ofislerde kullanımı dikkat çekmektedir. Temizliği kolay ve rahattır. Bu nedenle oldukça hijyenik bir duruş sergiler.

Uygulama teknikleri her alanda farklılık gösterir. Tabi burada uygulamanın ömrünü belirleyecek olan bir diğer önemli husus işi yapacak olan personelin ustalığı ve profesyonelliğidir.

Yapısal özellikleri dikkate alındığından ayakkabı ile ya da ayakkabısız kullanımda konforlu şekilde hareket etmenizi sağlar. Bu bakımdan açık ya da kapalı alanlarda oldukça fazla tercih edilen bir zemin kaplama türüdür.

Hijyenik yapısı ve kolay temizlenebilme özelliği ticari alanların gözde dekoru haline gelmesini sağlamıştır. Tabi sadece ticari işletmeler için değil diğer bütün müşterilerin de aradığı çok mühim olan hijyeniklik karo halılarda oldukça ön planda olan bir özelliktir. Bu nedenle internet sitemiz üzerinden ürünlerimizi ayrıntılı şekilde inceleyebilir, iletişim numaralarından şirketimize ulaşarak gerekli bilgileri alarak sizin için en uygun karo halıyı seçerek mekanınıza çok modern bir hava katabilirsiniz. Bu konuda size işinde uzman profesyonel satış ekibimiz de tercihlerinizin doğru şekilde yapılması yönünde sizleri profesyonelce yönlendirebilmektedir.

karo-hali-kaplama

karo halı kaplama

Karo Halı Döşenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle karo halının döşeneceği alanın sıcaklığı 15-30 derece arasında olmalıdır. Karo halının döşeme yapılacak alana göre seçilmesi oldukça mühimdir. Bu seçim uygulamadaki başarıyı arttıracak en önemli faktördür.

Karo halının döşeneceği zemin kesinlikle düz, kuru, temiz, nemsiz olmalı ve girintili çıkıntılı bir yapıya sahip olmamalıdır. Yerden ısıtmalı zeminlerde döşeme yapılabilir ancak burada sıcaklığın 20 dereceyi geçmemesi gerekmektedir.

Döşeme yapılacak yüzeyde herhangi bir pürüz, çatlak ya da eğim varsa işleme başlamadan önce muhakkak buralar düzeltilmelidir. Çatlaklar doldurulur, eğim varsa düzeltilerek dümdüz bir zemin elde edilir. Eğer gerekli düzlük sağlanmazsa serilen karolar birbirine denk gelmez ve döşeme işlemi asla düzgün yapılamaz. Zemin üzerinde kesinlikle herhangi bir leke,boya,gres yağ, pislik olmamalıdır. Bunların hepsi halının yüzeye yapışmasına engeldir.

Uygulama yapılacak alanda tutkal ve benzeri madde kalıntıları kalmışsa bunlar da yüzeyden kazınarak alınmalıdır.

Karo halının döşenmesi esnasında mutlaka tutkalı sürerken temiz aletler kullanılmalıdır. Boya ya da eskimiş tutkallı bir alet ile tekrar tutkal sürmeye çalışmak halının yüzeye yapışmasına engel olabilir. Ya da sağlamlık noktasında ömrü kısaltabilir. Bu sebeple işçilik esnasında profesyonellik ve temiz bir çalışma disiplinine sahip olmak oldukça önemlidir.

Karo halı uygulama yapılacak alanın ısısına uyum sağlaması amacıyla mutlaka saat öncesinde alana bırakılmalıdır. Dikey olacak şekilde bırakılan karo halılar uygun yapıştırıcının yardımı ile düz zemine çok ince bir çalışma ile döşenir. Yapıştırıcı zeminde yaklaşık olarak  10-20 dk kadar bekler ve yapıştırıcının yumuşaması sağlanır. Yapıştırıcı yumuşadıktan sonra karo yüzeye yerleştirilir. Tabi bu esnada alan sıcaklığı 15 derece altına inmemelidir. Her bir karo ayrı döşenir.  Bu, döeşeme sırasında oluşan bir yanlışı anında düzeltmek için de oldukça rahat kullanım sağlar.

Döşemeye her zaman kapı önüne yakın yerden başlanır. Her karo arasında eşit uzaklık bırakılır ve altındaki oklar takip edilir.

karo-hali-fiyatlari

karo halı fiyatları

Karo Halı Döşemesinde Kullanılan Şekiller

·         Dama Tahtası

Dama tahtası modelinde hiç bir karo yanındaki ile aynı şekilde olmaz. Her karo diğerine 90 derece döndürülerek döşenir.genel olarak yaygın kullanılan modeldir.

·         Tuğla Serme

Tuğla serme modelinde birinci sıra döşenir. 2. Sırada her karo yarım kaydırılırve kaya kaya döşenir.

·         Broadloom

Dört dörtlük döşeme isteyenlerin tercihidir. Özellikle simetri konusunda hassasiyeti olanlar için en uygun seçenektir. Her sıra birbirine aynı yönde alt alta gelecek şekilde döşenir.karo altındaki okların hepsi aynı yöne bakar. Burada düz halı görünümü ortaya çıkacaktır. Tabi düz görüntüde ek yerleri belirginleşecektir. Bu sebeple bu modeli beğenen müşterilere bu konuda ayrıntılı bilgi verilmesi işin sonunda olası bir memnuniyetsizliği ortadan kaldıracaktır.

·         Serbest Döşeme Şekli

Tamamen kullanıcının tercihi doğrultusunda birçok renkte karo kullanılarak uygulama yapılır. Herhangi bir uyum aranmaz. Rastgele döşeme söz konusudur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.