trtrtr

Yer Döşeme Malzemeleri

13.08.2017
5.199
Yer Döşeme Malzemeleri

YER DÖŞEME MALZEMELERİ

Zemin kaplamalar günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Çünkü pek çok avantajları bulunmaktadır. Yer döşeme malzemeleri anti bakteriyel özellik gösterir. Yani yüzeylerinde hiçbir canlı forma yaşayamaz y da çoğalamaz. Bu da zemin kaplamalarına hijyenik özelliği kazandırmaktadır. Bu sebeple hijyen ve temizliğin ön planda olduğu yerlerde tercih edilirler. Bir diğer özelliği ise anti statik özellik göstermesidir. İnsanların vücudunda bile durgun elektrik bulunmaktadır. Elektrikle çalışan bazı hassas cihazlar statik elektrikten etkilenmektedir. Hatta statik elektrik bu cihazların arızalanmasına bile sebep olmaktadır. Bu yüzden fabrika laboratuvar gibi elektrikli cihazların çok olduğu yerlerde yer kaplamaları bulunmaktadır.

Yer döşeme malzemeleri temizliği de oldukça kolaydır. Temizlikle uzun zaman uğraşmak zorunda kalmayacağınız için zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. Yer döşemelerinin renk ve desen kartelası da oldukça geniştir. Bu sayede yaptıracağınız yere uygun renk ve desenleri kolaylıkla seçebilirsiniz. Zemin kaplamaların üzerinde küf ve mantar oluşma. Su emmez. Nem ve rutubet yapmaz. Bu sebeple de tercih sebebidir. Kaydırmaz özelliğinden dolayı spor salonlarında da kullanılır. Estetik görünüşleri vardır. Bulundukları mekana ayrı bir hava katarlar.

Yer döşeme malzemeleri oldukça ekonomiktir. İstediğiniz her yere bütçenizi sarsmadan yaptırabilirsiniz. Oldukça sağlam ve dayanıklı oldukları için uzun yıllar hiçbir sorunla karşılaşmadan kullanabilirsiniz. Bazı yer döşeme malzemelerinin yanmazlık özelliği de bulunmaktadır. Özellikle iç mekanlarda ve insanların çok fazla olduğu mekanlarda kullanılmaktadır.