trtrtr

Epoksi Zemin Kaplama Şartnamesi

18.09.2016
4.410
Epoksi Zemin Kaplama Şartnamesi

Epoksi zemin kaplama için belirli prosedürler mevcuttur. Epoksi zemin kaplama şartnamesi denilen uygulama içinde ise belirli genel uygulama notları vardır. Kaplanacak alanların kesinlikle temiz ve boş olması gerekir. Hemen bunun ardından ise beklen ise genel şartların uygulanması açısından zemin kaplama işlemi içnide kesinlikle çalışan başka kimsenin içeri girmemesi gerekir. Bu durumda alanın kuruması veya sorun yaşanması söz konusu olabilir. Herhangi bir iz bırakılması, tüm alanda yapılan işlemlerin boşa gitmesi anlamına gelecektir. Bu sorumluluk ise şartname içinde uygulanacak olan kişiye ait olacaktır.

Epoksi zemin kaplama şartnamesi içinde bulunan bir diğer durum ies bütün pencerelerin kesinlikle kapalı olmasıdır. Aynı zamanda kapıların da kapalı olması işlem içni önemlidir. İçerde bulunan herhangi bir nokta içinde kesinlikle hava akımının olmasına engel olunması gerekir. Bunun içinde kesinlikle epoksi uygulanacak olan alanda asla su sızıntısının olmaması da gereklidir. Tüm bu uygulamalar ise epoksi sözleşme şartnamesi içinde yazılı bir şekiled uygulanacaktır.

Epoksi zemin kaplama şartnamesi içinde bulunan bir diğer uygulama ise kesinlikle katmanlar arasında beklenen süredir. Bunun için kesin olarak beklenmesi ve uygulamanın tam olarak bitirilmesi konusunda diğer tüm şartılar uyulması gereklidir. Bunlar içinde son katman için kesinlikle 48 saat içinde bir bekleme süresi olacaktır. Bu ise zeminin daha da sertlik kazanması için en önemli adımlardan birisidir.

Hemen Ara
Yol Tarifi