trtrtr

Kaymaz Zemin Kaplama

15.07.2022
2.761
Kaymaz Zemin Kaplama

Kaymaz Zemin Kaplama

Kaymaz zemin kaplama BRS Epoksi ile daha iyi sonuçları zeminlerde ortaya koymaktadır. Kaymaz bir zemin için en iyi çözüm Epoksi kaplamadır.

Ev ortamlarında, kurumsal mekânlarda ve ofis ortamlarında yıpranmış olan zeminlere zemin kaplama yöntemi uygulanmaktadır. Zemin kâğıdı tarzı yapışkan ürünler de kimi zaman bu tarz sorunlarda başvurulan çözümler arasında yer almaktadır.

Yapışkan zemin kâğıdı dekoratif bir ürün olarak işe yarayabilir. Fakat zemin kaplama işlemini başarıyla gerçekleştiremeyecektir. Zemininizde oluşan yarık veya tümsekleri kapatamayacağı gibi, bir süre sonra zemine sıvı veya asit değdiğinde aşınacaktır.

Aşınan ve tahriş olan bir zemin kaplama, alan içerisinde hiç hoş durmayan bir ayrıntı olacaktır. Bu sebeple her alanda yapılacak zemin kaplama çeşidi sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olmalıdır. Ancak bu şekilde uzun ömürlü bir kullanım sağlanabilir.

Kaymaz Zemin Kaplama Malzemeleri

Banyo kaymaz zemin kaplama ihtiyacı her evde ve her işletmede oluşan bir durumdur. Banyodaki zemine gün içerisinde; su ve sıvı maddeler oldukça fazla temas edecektir. Banyo zeminin sıvı ile temas edebileceği odaların başında yer almaktadır.

Bu sebeple kaymaz zemin boya veya kaplama arayışı en çok banyo için gerçekleşir. Kaymaz bir kaplama sayesinde oluşabilecek herhangi bir kaza en aza indirgenmektedir. Banyo olsun balkon olsun veya diğer mekândaki alanlar için; her yerde aynı kaymaz özelliği geçerli bir şekilde aranır.

Kaymaz kaplama işlemini en iyi üstlenebilecek malzeme şüphesiz ki epoksidir. Epoksi kaplama aracılığı ile zeminde herhangi bir kaymaya rastlanmaz. Kaymaz zemin için genel malzemeler ise şu şekildedir:

  • Anti bakteriyel Kauçuk
  • Anti bakteriyel pvc

Kaymaz Zemin Kaplama Fiyatları

Kaymaz yer kaplaması sayesinde alanlardaki kayma sonucunda oluşabilecek kazalar en aza indirgenir. Peki, kaymaz zemin kaplama çeşitleri arasında en başarılı sonuç veren epoksi kaplama fiyatları nasıldır? Kaplama fiyatları çeşidine, desenine ve rengine göre farklılık göstermektedir.

Bir başka fiyata etki eden değişken ise firma ve marka farkıdır. Her markanın kullanmış olduğu kaplama malzemeleri farklılık göstermektedir. Bu malzemeler de işlemdeki maliyet hesabını oluşturduğu için satış fiyatına etki edecektir.

Dış Mekan Zemin Kaplama

Zemin kaplama işlemi dış mekânlardaki zeminlere de uygulanmaktadır. Fakat bu tarz yerlerdeki kaplamalarda aranması gereken baş özellikler arasında, sıvı geçirmeme özelliği bulunmalıdır. Dış mekândaki zemin doğa olaylarına, yağmura, kara ve güneşe maruz kalacağından kaplama için seçilecek çeşit oldukça sağlam bir yapıya sahip olmalıdır.

Epoksi kaplama aside ve suya karşı geçirmez özelliğini bünyesinde bulundurur. Aynı zamanda yapışkan yapısı ile zemine tamamen yapışan epoksinin geri çıkması çok zordur. Bu durum sayesinde epoksi kaplama uzun ömürlü bir kullanım vadeder. Epoksi ile hasar gören zeminlerinizde eski sağlıklı görünümünü geri kazanır.

Ev Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Ev içerisinde zemin kaplama isteğiniz için iki temel sebep vardır. Birinci sebep hasara uğramış ve yıpranmış zeminlerinizi onarmak olacaktır. İkinci temel sebebiniz ise dekoratif bir hoşluk arayışında olmanızdır. Bu iki temel sebebinize de karşılık olacak zemin kaplama çeşidi, kesinlikle epoksidir.

Epoksi zemin kaplama ofis ortamında, kurumsal mekânlarda ve ev ortamlarında başarılı sonuçlar alınarak kullanılabilir. Ev içerisine zemin kaplama işlemi uygulanmadan önce ön bir hazırlığın gerçekleşmesi gerekir.

Bu ön hazırlık içerisinde zeminin iyice temizlenmesi ve tüm kalıntıların toplanması bulunur. Temizlenen zemin, artık kaplama işlemi için hazır olmuş demektir. Kaplama için hazırlanan harç zemine dökülerek, düz bir şekilde her tarafa yayılır. Size de tamamlanan epoksi kaplama işlemini, uzun yıllar boyunca BRS Epoksi sayesinde sorunsuz bir biçimde kullanmak kalır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.