trtrtr

Epoksi Reçine

14.07.2022
1.946
Epoksi Reçine

Epoksi Recine

Epoksi recine ev, ağır sanayinin pek çok alanında kullanılmaktadır. Yüzeylerde dayanıklılık gösteren reçinelerin epoksi modelleri BRS Epoksi’de!

Epoksi reçine yapımı esnasında bazı bileşenler eklenmektedir ve eklenen bu bileşenler sayesinde rahat uzun süreli kullanım imkanı sunmaktadır. Bu bileşenler uygulama yapılan yerin kaymasını engellemektedir ve sürülen yerde uzun bir süre boyunca kalmaktadır. Epoksi recine oldukça fazla tercih edilmektedir bunun sebebi ise dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Bu tür bir epoksi kaplama tercih eden kişilerin uzun bir süre ve kaliteden dolayı memnun kalması kaçınılmazdır.

Epoksi recine modellerinin çokça tercih edilmesinde ve beğenilerinde bir diğer etken ise neredeyse her alan için uygun bir yapıya sahip olmasıdır. Reçine üretilirken kullanılan malzemeler sayesinde uygulama yapılan yerde ıslaklık ya da nem veya rutubet gibi sorunlar oluşmamaktadır. Plastiğe, ahşaba, fayansa ve daha pek çok yüzeye epoksi uygulaması yapılabilmektedir. Reçineler uygulanan yüzeye çok iyi yapışır ve çok kısa bir süre içerisinde kurur.

Epoksi Reçine Nedir?

Epoksi recine ev ve ağır sanayisinde ve daha pek çok alanda kullanılmaktadır. Ahşap, plastik, metal gibi yüzeylerde de dayanıklılık gösteren reçinelerin epoksi modelleri de artık kullanılmaktadır. Recine çeşitleri sıvılara karşı da direnç gösterebilmektedir. Bu tür reçinelerde bulunan malzemeler kısa bir zaman içerisinde sıvıyken katı hale geçmektedir. Bu durum da reçineleri avantajlı hale getirmiştir.

Epoksi recine kullanımı son derece kolaydır. Gerekli malzemeler ile birlikte reçine kısa bir sürede uygulanabilmektedir. Yapılan uygulama sonucunda yüzeyleri küf, rutubet gibi zararlı durumlara karşı koruma imkanı bulabilirsiniz. Kullanım avantajı sağlaması ve dayanıklı yapısı sayesinde pek çok alanda kendine yer bulmuştur. Günlük hayatta kullanılan eşyalarda ya da sanayi ürünlerinde dayanıklılık kazandırmak için epoksi tercih edilmektedir.

Epoksi recine yüzeylere dayanıklılık katması ile birlikte yapışkan bir madde olarak da kullanılabilmektedir. Çatlak ve yıpranma gibi oluşumların üzerine de reçine uygulanabilmektedir. Günümüzde epoksiler kaplama, yapıştırma, renklendirme ve cila işlevi için kullanılabilir bir hale gelmiştir. Reçine ahşap ve dökümler üzerinde de kullanılabilir. Özellikle dökümlerde şeffaf epoksi recine kullanılmaktadır. Yapısı sayesinde parlaklık veren şeffaf epoksi fiyatları hakkında da araştırma yapabilirsiniz.

Epoksi Reçine Nasıl Yapılır?

Epoksi recine uygulaması özellikle son dönemlerde popüler olan ve pek çok kişi tarafından tercih edilen bir zemin uygulamasıdır. Zeminin daha parlak ve kullanışlı hale gelmesini sağlamaktadır. Kullanım alanları gün geçtikçe artamaya devam etmektedir. Özellikle dekorasyon konusunda da son zamanlarda uygulaması artmıştır.

Epoksi reçine yapımı sırasında ECH ve BPA maddeleri kaynama noktasına ulaştıktan sonra içerisine kostik soda eklenir. ECH buharlaşır ve uzaklaşır. Ardından içerisine etkisiz bir çözelti eklenir ve en son kalan iki faz birbirinden ayrılır. Reaktörün içinde buluna reçine suya karıştırılır ve damıtılır. Son olarak da istenilen renk ve şekiller eklenebilir.

Epoksi Reçine Fiyatları

Epoksi recine kullanımı günümüzde çok yaygın olduğu için kumaş, ahşap, cam, teknoloji, araba sanayisi gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Reçine hem renklendirici olarak hem de yapışkan olarak kullanılabilmektedir. Çok fazla yapışkan özelliğe sahip olması sebebi ile yüzey ile temas etmesi halinde anında yüzeye yapışmaktadır. Bunun için de yer kaplaması döşemesi gibi zor işlerde oldukça başarılı bir işleve sahiptir.

Raf ömrü oldukça uzundur bunun için de bir kere epoksi reçine satın aldığınız zaman ürünü çok defa ve farklı yüzeylerde kullanabilirsiniz.  Farklı boyutlara ve gramajlara sahip olan epoksi çeşitlerinden ihtiyacınıza uygun olacak şekilde seçim yapabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz reçinenin gramajı çok önemlidir. İhtiyacınıza yönelik olacak şekilde belirli bir miktar ürün satın almanız yeterli olacaktır. Epoksi recine 5 kg, 10 kg, 20 kg, 50 kg gibi farklı alternatifler bulunmaktadır. Gündelik bir ihtiyaca yönelik kullanım için daha az miktarlar yeterli olacaktır. Epoksi fiyatları miktara ve gramajı göre değişiklik gösterdiği için tercihleriniz doğrultusunda bir ödeme yapmanız gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi