trtrtr

Epoksi Astar Nedir

03.09.2016
16.578
Epoksi Astar Nedir

Epoksi astara kelime itibariyle bakılacak olursa suya, aside ve alkali yaşama direnci çok iyi olan ve zamanla da bu direnç özelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen termosetler  grubundan olan ve yapıştırıcı özelliği bulunan bir kimyasal türüdür. Bu çok kuvvetli bir yapıştırıcı özelliği olan kimyasal türüdür. Özellikle çatlaklara uygulanır ve çatlaklara şırınga şeklinde olan yapıştırıcı sıkıldığında, çatlağın oluşturduğu ortamı sarıp, birbirine bağlayarak kuvvetli yapışmasını sağlar. O nedenle epoksi astar  nedir ? Diye sorduğumuzda genellikle iki bileşenden oluşan bir yapıştırıcı türü diyebiliriz.

Epoksinin temel yapıştırıcılardan farkı, özellikle plastiklerde olduğu gibi hemen donma özelliği göstermeyip, sıvı halden katı hale geçmesi ve nihai sertliğe ulaşması bir iki haftayı bulmaktadır. Fiyat olarak baktığımızda ise tabi ki diğer yapışkan türlerinden farklı fiyatlarda olduğunu görmekteyiz. Ulaşım noktasına baktığımızda ise her yerde kolaylıkla bulunmayıp, bu işi yapan ve türevlerinin olduğu noktalarda yaygındır. Epoksi astar nedir diye bazen tüketicilere farklı isim olarak gelmektedir.

Epoksi astar nedir,  mükemmel mekanik dayanıklılığı sayesinde uzaycılık, havacılık teknolojileriyle denizcilik alanında çok kullanılmakta olduğu gözümüze çarpmaktadır. Tabi ki söz etmeden geçemeyeceğimiz bir diğer alan da inşaat sektörüdür. İnşaat sektöründeki o beton araları ve yapıların içine konulan epoksi astar dayanaklığın yanı sıra kullanım kolaylığı da sunmaktadır. Bir diğer özelliği de yüzey kaplama ürünü olarak kullanılması ve boya, astarların içerisine rahatlıkla konulabilmesidir.

Hemen Ara
Yol Tarifi