trtrtr

Karo Halı Kaplama

06.12.2020
2.519
Karo Halı Kaplama

Son yıllarda karo halı zemin döşemesi denildiği zaman ilk akla gelen malzemelerden biridir. Çok güzel bir görünüm sağlamasının yanı sıra aynı zamanda kullanım kolaylığı da sunmaktadır. Bu nedenle çok fazla hareketin olduğu mekanlarda sık sık tercih edilen bir döşeme türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin, bankaların şubeleri, çalışma ofisleri gibi geniş ve gün içerisinde çok insanın bulunduğu mekanlarda tercih edilmektedir. Yükseltilmiş döşeme tercih edilen yerlerde de genellikle üzerine karo halı kullanılmaktadır. Zeminin temizliği ve kullanımı bu sayede çok daha kolay hale gelmektedir. Aynı zamanda dekorasyona da olumlu yönde katkı sağladığını söyleyebiliriz.
Bu ürünlerin birçok özelliği bulunmaktadır. Örneğin ses izolasyonu yapar. Bu da ofis gibi alanlarda sık tercih edilmesinin ana sebeplerinden biridir. Üstelik kolay aşınma da yapmaz. Bu nedenle uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kayma da yapmayan bir üründür. Anti alerjik ve anti statik olduğunu da söylemek mümkündür.

Karo Halı Uygulaması

Karo halı döşeme işleminin sağlam ve kaliteli olması için konu ile alakalı tüm talimatlara harfiyen uyulması gerekmektedir. Döşeme işleminden önce halının söz konusu mekana uygun olup olmadığından emin olmak gerekmektedir. Sonrasında ise aşağıda vermiş olduğumuz talimatlara uymalısınız.

1 – Çevresel Şartlar İyi Ayarlanmalıdır

Döşeme esnasında bulunduğunuz ortamın şartlarını uygun hale getirmeniz gerekmektedir. Örneğin mekanın sıcaklığı 15 derece ile 30 derece arasında olmalıdır. Mevcut nem miktarı ise %60 ya da %65 olmalıdır. Bu şartların uygunluğundan emin olduktan sonra döşeme işlemine başlanmalıdır.

2 – Zeminin Hazır Hale Getirilmesi Gerekmektedir

Zemine karo halı döşenmesi için mevcut zeminin temiz, kuru, sağlam ve düz olması gerekmektedir. Yerden ısıtması olan zeminlerde de kullanılmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Fakat böyle bir durumda sıcaklığın 20 dereceyi aşmaması gerektiği unutulmaması gerekmektedir. Bu şartlar hazırlandıktan sonra döşeme işlemine başlanılabilir. Halının pürüzsüz bir zeminde olması gerektiği için eğer zeminde çatlaklar varsa öncelikle bu çatlakların güzel bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

3 – Karo Halı Döşenmesi

Döşeme işlemine başlamadan önce halıların döşeme yapılacak mekana 24 saat önceden getirilmesinde fayda vardır. Getirildikten sonra kutuların açılarak halıların mekana uyum sağlaması hızlandırılabilir. Döşeme işlemi için uygun olan yapıştırıcıyı rulo şeklinde zemine sürebilirsiniz. Yapıştırıcıyı sürme işleminden sonra da zeminin durumunu da göz önünde bulundurarak 15 ya da 20 dakika beklemeniz gerekmektedir. Yapıştırıcının şeffaf bir hal aldığına şahit olduktan sonra döşeme işlemine başlayabilirsiniz. Ortam sıcaklığının en az 15 derece olması gerektiğinden bahsetmiştik. Karolar ayrı ayrı şekilde döşenmektedir. Karoları döşerken sık ve bitişik olmasına dikkat etmek gerekmektedir.
Döşeme işlemi tamamlandıktan sonra 2 gün boyunca fazla trafik olmaması gerekmektedir. Bu şekilde halının ömrünü daha çok uzatmış olursunuz. Bu iki gün boyunca halının üzerinde kesinlikle ağır bir yük de taşınmaması gerekmektedir. Döşeme üzerinde su ile bir temizlik yapmak istiyorsanız da en az döşeme işleminin üzerinden en az 30 gün geçmesini beklemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Karo Halı Fiyat

Konu ile alakalı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi Karo halı fiyat bilgisinin ortalama olarak ne kadar olduğudur. Son zamanlarda zemin döşemelerinin vazgeçilmezi haline gelen bu halıların fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Halının modeli ya da boyutu bu faktörlere örnek olarak verilebilir. Siz de bu halıların fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz bizler ile irtibata geçebilirsiniz. Sizler ile konu ile alakalı tüm detayları paylaşmış olacağız.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi