trtrtr

Epoksi Boya

23.07.2016
14.651
Epoksi Boya

Epoksi boya ürünleri endüstriyel ve sanayi alanlarında antikorozif amaçlı ürütebilmekte olup gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaktadır. Birçok sebepten kullanım alanı artmış kullanıcılarının memnuniyeti ortadadır. Bu zemin kaplama işleminin renkli yapıları ile ve ya desenli olma durumları ile oldukça tutulan kaplamalar hem evlere hem ofislere ve ya istenen her yerde fark yaratabiliyor. Bu epoksiler kesinlikle leke tutmamaktadır ve asit ve baz gibi etkileşimlerden etkilenmiş betonların üzerlerine sağlamca oturtulabilmektedir. Kırılma, çatlama gibi sorunları olmayan bu son katman boyaların kullanım alanı çok fazla olup kitlesini her geçen gün arttırmaktadır.

Epoksi boya kimyasal ve fiziksel etkilere oldukça dayanıklı ve dirençli olup hiçbir şekilde hasarlaşma almamaktadır. Yarı mat ve reçine esaslı olan bu boya kesinlikle kalıcı bir kokuya sebep olmaz ve kendine has rahatsız edici bir kokusu bulunmamaktadır. Beton yüzeylerde rahtça kullanılan bu boyalar sayesinde artık daha ferah ve şık yerlere adım atmak mümkün olmaktadır. Homojenizesi için tercihen matkaplı karıştırıcıyla karıştırılır ise daha iyi sonuç verecektir. Kapağı açar açmaz bu işlem yapılmalıdır. Bu boya yarı mat görünümü ile oldukça kaliteli sonuçlar yaratmaktadır. Eğer istenir ise verilecek olan siparişlere göre parlaklık derecesi arttırılabilmektedir. Dilenilen betonda rahatlıkla kullanılabilmekte her kullanıcısı tarafından gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Ara kat sistemlerinin üzerinde oldukça kullanılan bu boya ile oldukça kaliteli ve güvenli işler çıkarılabilmektedir. Ve son kat kaplama olarak da kullanılan bu epoksi işlemi oldukça tercih edilen bir yöntem olup kullanıcı kitlesini her geçen gün artırmakta güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Kimyasal ve fiziksel özelliklere mükemmel derecede direnç sağlaması ve her türlü metal ve beton yüzeylere kolaylıkla uygulanabilmesi en önemli özelliğidir.

Epoksi boya son kat fırça olmak üzere rulo ve ya püskürtme şeklinde kullanılabilir ve kullanım kurallarının uyulmadığı taktirde sağlımızca ciddi hasarlar verebilir bu da dikkat etmemiz gereken önemli bir noktadır ve bilmekte fayda var. Bunların içinde yangın tehlikeleri bulunmaktadır ve depolama kullanma ve taşıma sırasında önemli bir şekilde önlemler alınmalı dikkat edilmelidir. Yaş üstüne yaş boyama yapılmak istenildiği durumda en az 72 saat geçilmelidir aradan ve bu son katın üstüne zımpara yapılarak uygulanmalıdır. Bu da önemli noktalardan biridir.  Yaş üstüne yaş boya yapılmak gibi bir istek yok ise 4 saat sonra tekrar son kat sürülebilmektedir. Bu kola ve kaliteli işlemden yararlanacak olan her kullanıcı oldukça şanslı ve kaliteli bir seçim yapmış olacaklardır. Yapacağımız işlem öncesi önemli hazırlıklar yapılmalı ona göre önlemimizi almalıyız. Astar kat olarak adlandırılan ilk kat uygulamaları yüzeye uygulandıktan sonra aradan en az 2 en fazla 72 saat geçmeli ve zımparalama asla unutulmamalıdır. Aksi halde istenilen performans sağlanamayabilir ve kötü sonuçlarla karışılaşabilinir.