trtrtr

Plastik Yer Kaplama

13.08.2017
6.376
Plastik Yer Kaplama

Plastik yer kaplama da diğer zemin kaplama çeşitlerindeki ile aynıdır. emine döşenmeden önce zeminin alt yapısındaki kırıklar, delikler ve çatlaklar onarılmalıdır. Alt yapısı düzgün bir şekilde hazır hale getirildikten sonra zemin süpürülür. Zeminin üzerinde en ufak bir toz, taş, yağ , su birikintisi kalmamalıdır. Hiçbirinin olmadığı takdir de zemin uygulama yapılmaya hazır hale gelmiş demektir. Aralarından birisi kalmış bile olsa iyi bir iş çıkarmak için söküp en baştan yapmak gerekmektedir.

 

Zemin kaplama modellerinden farklı olarak plastik yer kaplama diğerlerine göre çok daha ucuzdur. Malzeme olarak plastiğinde uygun fiyatlı olması gibi. Plastik kanserojendir. Bu yüzden malzemesinin en iyisi tercih edilmelidir. Uygulama sırasında uygulamasında, ilk olarak alt yapı sağlam hale getirilir. Toz ve yağ gibi zorlu şeylerin iyice temizlenmesi gerekmektedir.

 

Plastik yer kaplama genellikle anaokullarında, alışveriş merkezlerindeki çocukların oyun sahalarında, hastahanelerde yani daha çok hassasiyet yaratacak yerlerde kullanılır. Kaplama fiyatları, rulosu on beş türk lirasından başlayıp rulosu kırk türk lirasına kadar çıkabilmektedir. Özel durum gerektiren durumlarda, mesela ciddiyet taşıyan yarışmalar, maçlar gibi durumlar söz konusu olunca malzeme kalitesi artığı için rulosu on sekiz eurodan başlama olasılığı olabilir. İnsanlar tarafından kalitesiz olarak düşünülsede bazen diğer kaplamalara göre çok daha masraflı olabilmektedir. Özellikle alerji yapmayan ve doğa dostu olan kaplamalar tercih edilmelidir.