trtrtr

1 kg epoksi boya kaç m2 yer yapar

17.01.2021
46.049
1 kg epoksi boya kaç m2 yer yapar

1 kg Epoksi Boya Kaç m2 Yer Yapar

1 kg epoksi boya ile nasıl bir uygulama yapılacağına göre değişir. Diyelim elinizde 1 kg epoksi boya var bununla 3 m2 yerde yapabilirsiniz 1.5m2 yer de yapabilirsiniz. Fakat 1 kg epoksi boya kaç m2 yer yapar konusunu araştırıyorsanız demekki uygulama yapacağınız bir yer var ve maliyet hesabı yapıyorsunuz demektir, fakat sizlere öncelikle şunu söylemem gerekir epoksi pahalı bir ürün ve zemine sadece boya uygulamak duvara boya sürmek içindir duvarda görsel amaçlı olduğu ve üzerinde herangi bir sürkilasyon olmaması onun uzun yıllar duvarda dayanması demektir. Fakat zemin öyle değil üzerinde yaya trafiği ağır yük, yada sanayide kullanıcaksanız kesinlikle uygulama şartlarını yerine getirmelisiniz. Şimdi sizlere biraz epoksi boya uygulamasınan bahsetmek gerekirse

1 m2 ye epoksi uygulama aşamaları

Kısaca anlatım yapmak istiyorum sizlere öncelikle zemin pürüzlendirilmeli daha sonra zemine astar sürülmeli ve astar kuruduktan sonra zımparalanıp ara kat uygulanır ve kuruduk dan sonra son kat uygulamaya geçilir işde 1 m2 ne kadar epoksi gideceği bur da başlar son kat rulo ile uygulandığında yada mala ile uygulandığın da kullanılacak epoksi miktarı artar yada azalır sizlere aşşağıda tam olarak ne nasıl kullanılır ne kadar gider açıklamaları ile yazıcam.

1 Kg epoksi boya Rulo İle Kaç M2 Yer Yapar

Zemine rulo ile uygulama yapılacaksa öncelikle zemin astarlanmalı astar rulo ile yaklaşık 0.150kg ile 0.200kg arası gider. arakat Rulo ile 0.200kg gider ve sonkat tekrar rulo ile 0.200 ile 0.250kg arası gider sizin sorunuz rulo ile sadece son kat 1 kg epoksi boya rulo ile 3 ila 3,5 m2 sadece son kat epoksi boya gider

1 kg Epoksi Boya İle Portakal Desen Kaç M2 Yer Yapar

Zemin portakal dokulu epoksi uygulanacaksa ilk önce zemin pürüzlendirilmeli ve çelik mala yardımı ile zemine astar sürülmeli fakat astar zemine uygulanırken içerisine silis kumu girilmeli ve uygulandık dan sonra üzerine yaşken silis kumu atılmalı ve kurumaya bırakılmalı kuruma gerçekleştikden sonra zemin süpürülmeli yapışmayan kumlar alındık dan sonra zemin zımparalanmalı vu kumlu ara kat sürülmeli ve kurumaya bırakılmalı kuruma gerçekleştik den sonra hafifi zımparalanıp zemine çelik mala yardımı ile portakal dokulu epoksi boya uygulanıp üzerine mercan rulo ile taranıp sonlanmalı bu uygulama için sarfiyatlar aşşağıdaki gibidir.

Astar 1m2 için 0.400kg Kumlu, Arakat 1m2 için  0.350kg kumlu, Son kat Portakal dokulu epoksi boya 1m2 için 0.550 – 0,600kg gider.

1 kg Epoksi Boya İle Multilare Düz Sistem Kaç M2 Yer Yapar

Zemine Multilayer düz Sistem epoksi uygulanacaksa ilk önce zemin pürüzlendirilmeli ve çelik mala yardımı ile zemine astar sürülmeli fakat astar zemine uygulanırken içerisine silis kumu girilmeli ve uygulandık dan sonra üzerine yaşken silis kumu atılmalı ve kurumaya bırakılmalı kuruma gerçekleştikden sonra zemin süpürülmeli yapışmayan kumlar alındık dan sonra zemin zımparalanmalı vu kumlu ara kat sürülmeli ve kurumaya bırakılmalı kuruma gerçekleştik den sonra hafifi zımparalanıp zemine çelik mala yardımı ile epoksi boya uygulanıp üzerine mercan rulo ile taranıp sonlanmalı bu uygulama için sarfiyatlar aşşağıdaki gibidir.

Astar 1m2 için 0.400kg Kumlu, Arakat 1m2 için  0.350kg kumlu, Son kat Multilayer epoksi boya 1m2 için 0.550 – 0,600kg gider.

1.5 kg Epoksi Boya İle Selflevelink Pürüssüz Düz Sistem Kaç M2 Yer Yapar

Zemine Multilayer düz Sistem epoksi uygulanacaksa ilk önce zemin pürüzlendirilmeli ve çelik mala yardımı ile zemine astar sürülmeli fakat astar zemine uygulanırken içerisine silis kumu girilmeli ve uygulandık dan sonra üzerine yaşken silis kumu atılmalı ve kurumaya bırakılmalı kuruma gerçekleştikden sonra zemin süpürülmeli yapışmayan kumlar alındık dan sonra zemin zımparalanmalı vu kumlu ara kat sürülmeli ve kurumaya bırakılmalı kuruma gerçekleştik den sonra hafifi zımparalanıp zemine çelik mala yardımı ile Selfleveling epoksi boya uygulanıp üzerine mercan rulo ile taranıp sonlanmalı bu uygulama için sarfiyatlar aşşağıdaki gibidir.

Astar 1m2 için 0.400kg Kumlu, Arakat 1m2 için  0.350kg kumlu, Son kat Selfleveling epoksi boya 1m2 için 1.300 – 1,600kg gider.

Özetlemek Gerekirse 1 kg epoksi boya ile sürme 3 m2 –  portakal desen 2 m2 – multilayer düz sistem 2 m2 yer yapar.

20 kg epoksi boya fiyatları için sayfamızı ziyaret ediniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.