Pvc Zemin Kaplama Nasıl uygulanır

Pvc Zemin Kaplama Nasıl uygulanır

Pvc zemin kaplama zemine uygulama aşamalrı malzemenin cinsine göre değişim göstermekte dir. pvc kaplama zemine uygulanmadan önce zeminin yağ, kir ve gevşek beton kalıntılardan arındırılması gerekmekte olupzemin düz ve pürürssüz olması gerekmekte dir. İstenilen zemin ayarlandıkdan sonra zemine uygulanacak pvc kaplama alanın ölçülerine göre kesilmeli ve zemine alışdırılması gerekmekde dir. zemine uygulanan pvc gerite doğru kaldırılarak altına pvc yapıştırıcısı cekilmesi gerekmeke dir. Yapıştırıcı cekilen zemin tekrar kapatılır ve altındaki hava kabarcığı çekbas ve nemli bi bezle havası alınmakta dır.

Pvc kaplama türüne göre değişim göstermekte dir demiştim şimdi yapıştırma işleminden sonra pvc cinsine göre orta kesim yapılmalı yada derz açılarak sıcak kaynak yapılmalıdır. Pvc ortakısmı yani iki pvc birleştiği lısım derz makinası yardımı ile açılarak kaynok kordonu ve makina ile zemine ısıtılarak  kaynaklanır fazlalığı börek bıcağı, maket bicağı ağzı ile kesilerek alınır.

Pvc zemin kaplama uygulamasında herzaman malzemenin kalitesi ve zemine komple yapıştırılması gerekmekte aksi takdir de malzeme yerde direncini kaybeder ve kısa vadede deforma olmaya başlar üzerindeki filim tabakasına göre uygulama detayları vardır pvc ler genelde 2mm kalınlıkta olup sporsalonu malzemesi ve akustik mazemelerde bu mm 6 ya kadarçıkmakta dır.

04 Kasım 2017
4.416 kez görüntülendi
Hemen Ara
Yol Tarifi